10 marca 2020

Styrodur Opole

Styrodur XPS stał się w ostatnim czasie niezwykle popularny. Faktem jest, że ciężko jest znaleźć na rynku tworzywo o podobnych właściwościach, które jednocześnie byłoby dostępne w korzystnej cenie. Prezentowany materiał na pierwszy rzut oka może przypominać styropian. To płyty o różnych grubościach oraz wymiarach, które posiadają jednolitą strukturę. Są one perfekcyjnie gładkie i estetycznie wykończone. Oferowany przez nas styrodur w Opolu jest jednak niezwykle wytrzymały, odporny na obciążenia, czy też ściskane. Ponadto może on zostać wyeksponowany na wodę, czy też czynniki atmosferyczne. Nie posiadamy sklepu stacjonarnego we wspomnianym mieście, jednak dowozimy towar na paletach na terenie całego kraju. Wystarczy jedynie wskazać adres.

Zadzwoń i zapytaj o styrodur: 509-954-378

Styrodur XPS - hurtownia blisko Ciebie

Zamknięta struktura

Polistyren ekstrudowany posiada jednorodną, a zarazem zamkniętą strukturę. Zupełnie inaczej jest w przypadku klasycznego styropianu, który jest porowaty. To właśnie dzięki temu opisywane tworzywo nie pochłania wilgoci. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić go w miejscach narażonych na wodę. Skutecznie zatrzyma ją poza obszarem konstrukcji. Takie tworzywo może więc stanowić izolację gruntów lub fundamentów. Redukuje ono ryzyko zalana budynku. Trzeba wspomnieć, że opisywany materiał jest trudnopalny. Zmniejsza to prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się ognia. Styrodur XPS topnieje, a następnie ulega zwęgleniu.

Szeroki wybór

Płyty styroduru XPS w Opolu występują w wielu różnych wariantach. Materiały mogą różnić się między sobą m.in. wytrzymałością, twardością, budową. Szczególną uwagę należy zwrócić na krawędzie. Produkty o gładkich krawędziach częściej wykorzystywane są jako izolacja podłóg. Płyty mogą posiadać także krawędź stopniowaną, która znakomicie sprawdza się podczas układania na zakładkę. Trzeba także wspomnieć o krawędziach pióro-wpust, które stosowane są do np. izolacji dachu. Można również spotkać płyty styroduru XPS posiadające karbowane krawędzie – zapewniają one lepszą przyczepność do betonu, tynku, czy też kleju.