6 marca 2020

Styrodur Koszalin

Styrodur XPS produkowany jest ze spienionego polistyrenu. Jest to materiał o ponadprzeciętnych parametrach użytkowych, dzięki czemu wykorzystywany jest w wielu rozmaitych branżach. Jego budowa jest relatywnie prosta – to zbiór niewielkich komórek o podobnych wymiarach. Ciekawym jest, że opisywane tworzywo jest przyjazne środowisku naturalnemu. Wynika to z faktu, że opisywane tworzywo może zostać poddane recyklingowi. Proponowany przez nas styrodur w Koszalinie najczęściej jest stosowany, jako materiał izolacyjny. Nie posiadamy placówki stacjonarnej we wspomnianej miejscowości, jednak oferujemy sprzedaż wysyłkową (towar dostarczany jest na paletach pod wskazany adres).

Zadzwoń i zapytaj o styrodur: 509-954-378

Izolacja budynków i gruntów

Opisywany materiał doskonale sprawdza się w przypadku izolacji budynków oraz gruntów. Należy wspomnieć, że wykazuje on bardzo niska przewodność cieplną, a także nasiąkliwość. Sprawia to, że styrodur XPS z dowozem do Koszalina często wybierany jest do ocieplenia fundamentów i gruntów. Bez obaw można umieścić go w miejscach narażonych na wilgoć, czy też zalanie. Pod tym względem sprawdza się o wiele lepiej, niż inne materiały budowlane, które służą do wykonywania izolacji termicznej. Styropian ekstrudowany wspomaga efektywne utrzymywanie ciepła wewnątrz budynku, co ogranicza straty energii,a tym samym redukuje koszty związane z ogrzewaniem.

Styrodur XPS - hurtownia blisko Ciebie

Optymalna twardość

Styrodur XPS jest twardszy, niż styropian. Atutem jest wysoka odporność na obciążenia mechaniczne, czy też ściskanie. Znacząco zwiększa to zakres zastosowań. Lepsze parametry użytkowe sprawiają, że jest to materiał nieco droższy, jednak warto pamiętać, że taka inwestycja opłaca się najbardziej. Prezentowane tworzywo nie jest podatne na odkształcenia, czy też deformacje, a miejsce zastosowania nie ma większego znaczenia. Należy również wspomnieć o właściwościach samo-gasnących. Styrodur nie podtrzymuje ognia, dzięki czemu chroni przed rozprzestrzenianiem się pożaru. Pod wpływem działania wysokich temperatur ulega całkowitemu stopieniu, a następnie zwęgleniu.