Ocieplenie elewacji styrodurem

Polistyren ekstrudowany XPS, inaczej zwany styrodurem, to materiał, który powstaje ze spienionego polistyrenu i składa się z bardzo małych, mocno do siebie przylegających komórek. Za technologię jego produkcji odpowiada firma BASF – jej celem było stworzenie materiału lekkiego i zarazem bardzo wytrzymałego. Otrzymany produkt, w postaci styroduru XPS charakteryzuje się niemalże jednorodną strukturą i gładką powierzchnią, a do tego niską nasiąkliwością oraz dużą gęstością i twardością.

Zadzwoń i zapytaj o styrodur: 509-954-378

Styrodur a ocieplanie budynków – czy się nadaje?

Styrodur posiada zamkniętokomórkową strukturę, dzięki czemu nie przepuszcza powietrza. Posiada więc bardzo dobre parametry termoizolacyjne, nasiąkliwości, a do tego wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Pod tym względem przewyższa styropian, a zatem idealnie nadje się do ocieplania budynków.

Styrodur XPS - hurtownia blisko Ciebie

Styrodur elewacyjny jest nieco droższy od styropianu, a jednak wiele osób decyduje się na jego zakup właśnie ze względu na jego doskonałą termoizolacyjność. Polistyren ekstrudowany ma bardzo zwartą strukturę i dlatego chłodne powietrze nie ma którędy się przedostać. Gdy zwrócimy uwagę na parametry ciepła, to styrodur do elewacji w porównaniu do styropianu wypada znacznie lepiej. Jego współczynnik przewodzenia ciepła lambda (λ) wynosi od 0,029 do 0,034 W/mK.

Styrodur – zastosowanie

Styrodur z powodzeniem stosowany jest do ocieplania budynków, ale można też go stosować na fundamenty, podłogi, ściany, a nawet dachy budynków. Polistyren ekstrudowany znacznie lepiej poradzi sobie w przypadku ocieplania fundamentów niż styropian, zwłaszcza jeśli dom znajduje się na podmokłym podłożu. Dzięki niemu bez problemu możemy utrzymać konstrukcję w bardzo dobrym stanie i to przez długie lata.

Jeśli chodzi o dachy budynków, to absolutnie warto sięgać po styrodur, zwłaszcza jeśli ciepło ucieka właśnie przez dach. Choć rozwiązanie to będzie z pewnością dosyć drogie, to jednak sporo zaoszczędzimy na ogrzewaniu. A suchy dom to brak pleśni i grzybów, warto zatem sięgnąć po ten materiał, aby nie mieć w przyszłości problemów z wilgocią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *