Jak ocieplić drzwi balkonowe? Wybierz styrodur XPS!

Styrodur pod drzwi balkonowe to alternatywa dla styropianu, który do tej pory był dość chętnie wybieranym materiałem izolacyjnym. Warto poznać zasady ocieplania tym materiałem, ponieważ ma to liczne zalety, także jeśli chodzi o ciepły próg w drzwiach balkonowych i inne właściwości izolacyjne balkonu.

Jak ocieplić drzwi balkonowe? Wybierz styrodur XPS – sprawdzony i renomowany produkt!

Styrodur XPS, czyli polistyren ekstrudowany, to produkt, którego cena jest wyższa od ceny „zwykłego” styropianu, jednak posiada właściwości, jakie są tego warte. Przede wszystkim jest znacznie twardszy od styropianu i lepiej izoluje. To zaś ma kluczowe znaczenie, kiedy chcemy właściwie ocieplić drzwi balkonowe.

Często problemem podczas ocieplania drzwi tuż obok balkonu jest zimno dolatujące przez próg. Dlatego poleca się zamienienie styropianu na znacznie lepszy i trwalszy materiał do izolacji w formie styroduru XPS. Jest to produkt barwiony, a często konkretny kolor kojarzy się z wybraną marką. Zaletą jest przede wszystkim jego wysoka jakość i wytrzymałość, przez co chętnie wybiera się go do izolowania dachów, drzwi balkonowych lub np. fundamentów. Dobrze sprawdza się także na tarasach.

Styrodur XPS a styropian, czyli dlaczego lepiej wybrać droższy, ale solidniejszy materiał izolacyjny?

Styrodur XPS ma pewne cechy podobne do styropianu, ale też wiele różnic. W wielu kwestiach jest znacznie bardziej praktyczny, głównie dlatego, że nie ma obaw o to, że będzie się odkształcał. Jest także odporny na ściskanie, co wynika z dość dużej gęstości – do 50 kg/m3 -zależnie od rodzaju.

Inną zaletą Styroduru XPS jest dość niski współczynnik przewodzenia ciepła i fakt, że jest mało nasiąkliwy. Faktem jest, że może na niego negatywnie wpływać część substancji chemicznych, jednak także styropian nie jest na to odporny. Styrodur XPS jest także łatwopalny, jednak z uwagi na zawartość substancji dodatkowych, jakie posiada, nie podtrzymuje ognia, co jest istotne wówczas, kiedy dochodzi do pożaru chcemy jak najszybciej ugasić płomienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *