2 marca 2020

Sprzedaż styroduru – Gliwice

Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą wysokiej jakości styroduru w Gliwicach. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru niezbędnych materiałów oraz ich ilości.

Styrodur, czyli inaczej polistyren ekstrudowany, jest materiałem przeznaczonym do ocieplania powierzchni. Cechuje się lepszymi właściwościami izolacyjnymi niż inne materiały docieplające (na przykład wełna mineralna czy styropian) ze względu na swoją budowę.

Styrodur xps może być wykorzystywany do docieplania różnych powierzchni, a przy tym chroni przed wilgocią, a co za tym idzie, zapobiega powstawaniu grzyba wewnątrz domów czy innych budynków ocieplanych za pomocą styroduru. Materiał ten charakteryzuje się także jeszcze jedną, bardzo istotną z punktu klienta właściwością: wykazuje działanie samowygaszające. W praktyce oznacza to, że dzięki swej budowie, styrodur nie podtrzymuje ognia. Aby wzmocnić tę właściwość, producenci często wzbogacają go o składniki opóźniające zapalność, tym samym zmniejszając ryzyko rozprzestrzenienia się pożaru na przykład w razie awarii instalacji elektrycznej, a także wydłużając czas na ewentualną ewakuację.

Styrodur z hurtowni do Gliwic jest również materiałem, który można poddać recyklingowi, zatem jest materiałem odpowiednim dla osób, które cenią dbałość o środowisko.

Polistyren ekstrudowany swoje wyjątkowe właściwości termoizolacyjne zawdzięcza specyficznej budowie. Styrodur jest złożony z wielu przylegających do siebie komórek, powstałych w wyniku spieniania polistyrenu. Dzięki takiemu zabiegowi, styrodur jest materiałem, który doskonale sprawdzi się do docieplania powierzchni narażonych na działanie szczególnie niskich temperatur. Doskonale sprawdzi się również na powierzchniach, które muszą wytrzymać duże naciski – między innymi na podłogach jako forma izolacji przed zimnem i wilgocią.

Dobierając styrodur do swoich potrzeb, warto skonsultować się ze specjalistą. Pomoże on nie tylko dobrać optymalną ilość materiału budowlanego, ale również jego grubość i gęstość.

Styrodur do Gliwic można zamówić w naszym sklepie. Nie posiadamy stacjonarnej placówki w Gliwicach, jednak oferujemy sprzedaż dowozową na paletach. Nasz wykwalifikowany pracownik pomoże w złożeniu zamówienia, a także ustali dogodny dla Państwa termin dostawy.