Ocieplenie garażu z wykorzystaniem styroduru

Wiele osób podczas ocieplania garażu zastanawia się na wyborem konkretnego materiału. Najczęściej wątpliwości dotyczą powszechnie popularnego styropianu i stryoduru, który jest droższy, ale posiada lepsze właściwości izolacyjne.

Ocieplenie garażu z wykorzystaniem styroduru – jakie posiada zalety?

W wielu sytuacjach wykorzystanie płyt XPS, które powstają z polistyrenu ekspandowanego ma swoje zalety. Choć jest to droższy materiał, jednak wykazuje lepsze właściwości w późniejszej eksploatacji.

Styrodur XPS powstaje ze spienionego polistyrenu i zawiera małe, zamknięte komórki, co wpływa na znacznie lepsze właściwości izolacyjne w porównaniu do styropianu. Dlatego idealnie nadaje się do ocieplenia garażu, ponieważ wykazuje lepszą izolacyjność termiczną i jest bardziej wytrzymały na obciążenia. To wpływa także na fakt, że tak często używa się go w izolacjach fundamentów podczas izolowania poziomej regulacji podłoża.

W garażach styrodur sprawdza się do ocieplenia ścian budynku, a także ścian fundamentowych w przypadku kiedy garaż jest osobnym budynkiem umiejscowionym na działce. Jeśli znajduje się pod domem to również warto zdecydować się na ocieplenie styrodurem, który wykazuje małą nasiąkliwość w porównaniu do styropianu. Dzięki takiej właściwości ma wpływ na bezpieczeństwo i trwałość fundamentów.

Styrodur do garażu, który znajduje się pod domem, na poziomie piwnicy

Wiele osób, które zastanawia się jak ocieplić garaż zlokalizowany pod domem może zdecydować się na styrodur. To idealne materiał, który chroni przed wilgocią i chłodnym powietrzem.

Polistyren ekstrudowany nadaje się także do ocieplenia murów i chroni przed działaniem wilgoci, która jest nieodłączna w garażach zlokalizowanych pod budynkami mieszkalnymi. Z tego samego powodu polistyren nadaje się do izolacji piwnic, które czasami są też adaptowane do zwykłego użytkowania np. na potrzeby lokalu o przeznaczeniu kulinarnym.

Niezależnie od tego czy mamy garaż pod domem czy jako osobny budynek na działce – w każdym z tych przypadków wybór styroduru jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo przed wilgocią i komfort podczas przebywania wewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *