Budujesz basen ogrodowy? Wykorzystaj styrodur!

Budujesz basen ogrodowy? Wykorzystaj styrodur!

Współcześnie producenci oferują masę różnego rodzaju materiałów, które ze względu na swoje unikatowe właściwości mogą odnaleźć zastosowanie w przeróżnych miejscach w domu. Z pewnością jednym z tego rodzaju produktów jest wyjątkowy styrodur. Gdzie można go użyć?

Zadzwoń i zapytaj o styrodur: 509-954-378

Wyjątkowy materiał

Styrodur znany również jako XPS to jeden z najpopularniejszych materiałów w Polsce. Ze względu na swoje właściwości może odnaleźć zastosowanie w tak odmiennych sytuacjach, jak tworzenie obudowy do wanny, ocieplanie dachu, zakładanie podłogowej instalacji grzewczej.

Innym ciekawym rozwiązaniem może być styrodur pod basen. XPS jako materiał o lepszych parametrach, aniżeli popularny styropian, może doskonale sprawdzić się w tej roli. Z pewnością odpowiednio położony XPS doskonale zabezpieczy przydomowy basen ogrodowy.

Czy styrodur jest lepszy od styropianu?

Niezależnie od tego czy układamy basen rozporowy, czy też stelażowy przed postawieniem konstrukcji musimy zadbać o odpowiednie podłoże. Pomoże ono zarówno w przypadku nierówności terenu, ochroni materiał przed zniszczeniem oraz – co ważne ze względu na walory użytkowe – ograniczy utratę ciepła.

Styrodur XPS - hurtownia blisko Ciebie

Teoretycznie można w tym celu wykorzystać styropian, aczkolwiek ten ze względu na swoją stosunkowo niską odporność na ściskanie i rozprężenia pod dużym ciężarem wody ulegnie szybkiemu uszkodzeniu. Z kolei XPS przy ogromnych obciążeniach może w pełni zachować swoją formę.

Z tego powodu może on efektywnie oddzielać materiał basenu od podłoża bez ryzyka odkształceń. Ponadto dzięki doskonałym wartościom termoizolacyjnym, które są niezależne od grubości i gęstości materiału XPS, świetnie zabezpieczy basen przed nadmierną utratą ciepła do gruntu.

Co ważne, styrodur XPS pod basen ogrodowy to doskonały materiał, ze względu na większą ilość czynników. Należy również podkreślić, że XPS charakteryzuje się wyjątkowo niską nasiąkliwością na poziomie 0.5%-1.5%. Z tego względu w kontakcie z wilgocią nie nasiąknie i nie ulegnie zniszczeniu.

Oczywiście za wyjątkowo dobrymi parametrami podąża również cena. Aktualnie materiał ten może być nawet dwukrotnie droższy od styropianu. Równocześnie, jeżeli nie potrzebujemy dużej ilości płyt, tak jak ma to miejsce w przypadku podłoża do basenu ogrodowego, wydatek jest niewielki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *