Ile kosztuje styrodur XPS?

Polistyren ekstrudowany, popularnie zwany styrodurem, to materiał, bez którego trudno sobie obecnie wyobrazić efektywną izolację dachu czy podłogi. Jednak nie każdy produkt, który w handlu znajdziemy pod tą nazwą, będzie posiadał identyczne, zadowalające nas parametry. Jakich cen możemy się spodziewać w przypadku styroduru XPS i czy warto w tym przypadku inwestować w tańsze odpowiedniki?

Styrodur XPS – cena a jakość

Polistyren ekstrudowany znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się podwyższona wytrzymałość i niska nasiąkliwość tworzywa izolacyjnego. Właściwości te styrodur zawdzięcza specjalistycznej technologii produkcyjnej, udoskonalanej nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. W jej wyniku otrzymujemy płyty o wyjątkowo zwartej strukturze komórkowej, niezawodne w sytuacjach, w których typowy styropian od razu uległby uszkodzeniu.

Trudno więc dziwić się, że za tak złożony i wielofunkcyjny materiał do izolacji przyjdzie nam zapłacić nieco więcej, niż miałoby to miejsce przy kupnie tradycyjnych produktów ociepleniowych. Cena styroduru XPS w renomowanej hurtowni zależy od wielu różnych czynników, należy jednak spodziewać się kwot w okolicy kilkuset złotych za m3.

Gdzie kupić wysokiej klasy styrodur XPS?

Zapoznając się z cenami polistyrenu ekstrudowanego, dostępnymi w ofercie hurtowni, niejeden potencjalny nabywca nie będzie potrafił wytłumaczyć sobie, dlaczego z pozoru analogiczny produkt można zakupić w marketach budowlanych za sporo niższe kwoty. To bardzo proste – markety tego typu stawiają przede wszystkim na ilość sprzedanego towaru.

Sklepom tym obce jest zindywidualizowane podejście do potrzeb klienta, nie są też skłonne do wzięcia odpowiedzialności za powodzenie lub porażkę jego projektu budowlanego. Nierzadko sprowadzają towar wyprodukowany najniższym kosztem, co naturalnie odbija się ujemnie na jego jakości, ale za to pozwala zaproponować skłonnemu do oszczędności klientowi niższą cenę.

Ile kosztuje styrodur XPS w dobrej hurtowni? Czasem kilkakrotnie więcej, niż w markecie – to nie ulega wątpliwości. Ale nie można także zapominać, że klienci dobrej hurtowni mają gwarancję, że otrzymają oryginalne towary najlepszych producentów oraz profesjonalną obsługę. By poznać dokładną kwotę, potrzebną na zakup styroduru XPS dla danego projektu oraz jego dostawę, prosimy o zwrócenie się do nas przez e-mail – gwarantujemy szybką odpowiedź i stuprocentową satysfakcję z zakupu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *