Styrodur pomocny przy ocieplaniu kamperów

Styrodur pomocny przy ocieplaniu kamperów

Amatorzy podróży tak zwanymi kamperami, czyli samochodami kempingowymi z pewnością kochają przygody i przygotowani są na wszystkie okoliczności. Każdy podróżnik samochodami turystycznymi zdaje sobie jednak sprawę, jak ważne jest ocieplenie kampera zwłaszcza podczas zimowych wypraw. Czym najlepiej ocieplić samochód kempingowy, aby izolacja w stu procentach spełniała swoje zadanie?

Zadzwoń i zapytaj o styrodur: 509-954-378

Styrodur do kamperów

Idealnym materiałem do izolacji kamperów jest styrodur. Styrodur inaczej nazywany jest polistyrenem ekstrudowanym. Jest to materiał wykorzystywany do ocieplania różnych powierzchni, w tym właśnie samochodów. Składa się on z małych, zamkniętych komórek, dzięki czemu zachowuje większe właściwości izolacyjne niż na przykład styropian. Wśród najważniejszych właściwości i zalet tego materiału wyróżnić można przede wszystkim odporność na wilgoć. Wynika ona z niskiego poziomu nasiąkliwości. Materiał jest również bardzo wytrzymały na działanie naturalnych warunków atmosferycznych oraz korozję chemiczną czy oddziaływanie chemiczne na materiał. Przy całym zestawie zalet styroduru należy podkreślić, że jest rozwiązaniem nieco droższym nie popularny styropian.

Styrodur XPS - hurtownia blisko Ciebie

Styrodur dla producentów kamperów

Modele kamperów naturalnie różnią się między sobą, tak samo jak auta osobowe. Na rynku znajdziemy droższe i tańsze modele, w związku z tym stworzone z różnych materiałów. Należy jednak nadmienić, że wielu wysokiej klasy producentów kamperów wykorzystuje styrodur jako materiał izolacyjny w modelach swoich aut. Styrodur do kamperów to więc rozwiązanie stosowane przez wiodących producentów, a więc jest to sprawdzona i ceniona metoda izolacji aut kempingowych na świecie

Polistyren ekstrudowany to rozwiązanie izolacyjne będące lepszą alternatywą dla zwykłego styropianu, wełny czy też innych materiałów izolacyjnych. Jeśli zależy Ci na skutecznej termoizolacji swojego kampera, warto zainwestować w rozwiązanie stosowane przez znanych producentów. Styrodur to gwarancja wysokiej jakości termoizolacji, odpornej na wilgoć i przyjaznej środowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *