10 marca 2020

Styrodur Nowy Sącz

Styrodur XPS usatysfakcjonuje swoją jakością tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają nieprzeciętne parametry użytkowe. Jest to tworzywo, które może być wykorzystywane niemal w każdych warunkach. Nie trzeba obawiać się o jego przedwczesne uszkodzenie. Prezentowany materiał nie jest podatny na pęknięcie, odkształcenia, czy też inne uszkodzenia mechaniczne. Nie traci swoich właściwości nawet w przypadku wyeksponowania na słońce, czy też działania wody. Oferowany przez nas styrodur w Nowym Sączu to materiał najwyższej klasy, który znajduje zastosowanie w wielu różnych dziedzinach. Zapewniamy szeroki wybór oraz fachowe doradztwo. Siedziba naszego przedsiębiorstwa znajduje się w innej miejscowości, jednak gwarantujemy dowóz na paletach na terenie całego kraju.

Zadzwoń i zapytaj o styrodur: 509-954-378

Styrodur XPS - hurtownia blisko Ciebie

Szeroki zakres zastosowań

Styrodur XPS w Nowym Sączu to ekstrudowany polistyren. Omawiane tworzywo powstaje na skutek spienienia polistyrenu. Jest on poddawany działaniu wysokich temperatur oraz ciśnienia. Dzięki temu zmienia on swoją konsystencję, a następnie może zostać sprasowany na wybraną grubość. Ze styroduru wykonuje się przede wszystkim izolację obwodową, podłóg, wewnętrzną, mostków cieplnych, rdzeniową, stopów, dachów, biogazowni, parkingów, dróg, sztucznych lodowisk, a także wiele innych. Warto zaznaczyć, że proponowany materiał może być również swobodnie kształtowany. Właśnie dlatego stosuje się go do produkcji rozmaitych elementów dekoracyjnych np. sztukaterii wewnętrznej oraz zewnętrznej.

Różnorodność tworzyw

Z pewnością niejedna osoba zauważyła, że styrodur XPS różni się od siebie kolorem – nie zawsze jest on biały. Należy jednak wiedzieć, że barwa jest przede wszystkim znakiem rozpoznawczy producenta. Płyty różnią się także między sobą parametrami – należy zwrócić uwagę na m.in. współczynnik przewodności cieplnej, nasiąkliwość, czy też wytrzymałość. Nie bez znaczenia jest także budowa. Polistyren ekstrudowany ma jednorodną i gładką strukturę, jednak płyty posiadają odmienne krawędzie (jednolite, stopniowane, karbowane, pióro-wpust).