Styrodur czy styropian do izolacji fundamentów?

Styrodur czy styropian do izolacji fundamentów?

Podczas stawiania każdej konstrukcji budowlanej element ocieplenia termicznego fundamentów jest niezwykle ważny. Jeśli nie wykonamy izolacji termicznej ciepło z budynku będzie uciekać w stronę gruntu. Wówczas późniejsze wydajne i efektywne ocieplenie budynku będzie niezwykle trudne. Jakich materiałów używa się do ocieplania fundamentów? Lepszym rozwiązaniem będzie styrodur czy styropian?

Zadzwoń i zapytaj o styrodur: 509-954-378

Ocieplanie fundamentów – styrodur czy styropian?

Styrodur to inaczej polistyren ekstrudowany. Jest to materiał wykorzystywany do izolacji posiadający właściwości odmienne niż klasyczny styropian. Przede wszystkim największą przewagą styroduru na styropianem jest jego charakterystyczna budowa. Zamknięto komórkowa struktura styroduru nie przepuszcza powietrza, a co za tym idzie zapewnia dużo lepsze parametry termoizolacyjne, niższą nasiąkliwość oraz dużo większą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast styropian ze względu na znacznie luźniejszą strukturę budowy przepuszcza więcej powietrza, jest mniej ciepły oraz mniej odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Styrodur XPS - hurtownia blisko Ciebie

Obydwa materiały izolacyjne, zarówno styrodur, jak i styropian można z powodzeniem wykorzystać do ocieplania fundamentów. Bez wątpienia lepszym wyborem jest styrodur. Ze względu na dużo lepsze parametry i właściwości cieplne sprawdzi się w tym zadaniu dużo lepiej zwłaszcza w sytuacji, kiedy konstrukcja położona jest na podmokłym podłożu, w terenie o trudnych warunkach atmosferycznych. Dzięki wykorzystaniu styroduru konstrukcję uda się utrzymać w dobrym stanie przez długie lata. Nie oznacza to jednak, że styropian nie nadaje się do ocieplenia fundamentów. Pomimo gorszych parametrów niż polistyren ekstrudowany, styropian również posiada właściwości cieplne. Z powodzeniem jest wykorzystywany do ocieplania budynków jako tańsza alternatywa dla styroduru. Jeśli budynek położony jest na suchym podłożu a wokół nie panują ekstremalne warunki pogodowe styropian również może służyć jako wystarczający materiał izolacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *