Wykorzystaj styrodur do zabudowy wanny

Współcześnie producenci mogą zaoferować materiały budowlane charakteryzujące się niezwykle szerokim zastosowaniem. Z pewnością jednym z tego rodzaju materiałów jest wszechstronny styrodur. Raz zastosowany zajmie ważne miejsce w sercu zarówno budowlańca profesjonalisty, jak i pasjonata. Czym się charakteryzuje?

Różnorodne wykorzystanie styroduru

Styrodur znany również jako XPS lub polistyren ekstrudowany to jeden z tych materiałów, który ze względu na właściwości może znaleźć zastosowanie w najróżniejszych zakątkach mieszkania. Jednym z mniej znanych sposobów na użycie XPS jest zastosowanie go jako obudowa wanny.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują materiału zarówno trwałego, estetycznego, jak i stosunkowo niedrogiego. Styrodur do zabudowy wanny sprawdzi się co najmniej z trzech powodów. Wszystkie z nich są rezultatem unikatowych właściwości tego materiału.

Dlaczego warto postawić na styrodur?

Przede wszystkim jest to materiał charakteryzuje się bardzo niską nasiąkliwością. W praktyce oznacza to, że może być z powodzeniem stosowany w środowisku narażonym na wysoki poziom wilgotności. Z tego względu materiał jest wykorzystywany m.in. do izolacji budynków. Warto nadmienić, że poziom nasiąkliwości XPS jest niezależny od grubości oraz gęstości płyty. W praktyce oznacza to, że może być on z powodzeniem stosowany jako materiał do obudowy wanny.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który przemawia za wykorzystaniem styroduru do zabudowy wanny są jego parametry wytrzymałościowe. XPS odznacza się znacznie wyższą odpornością na różnego rodzaju czynniki mechaniczne, aniżeli m.in. styropian. Dzięki temu można mieć pewność, że płyta nie ulegnie łatwemu uszkodzeniu lub odkształceniu. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że parametry wytrzymałościowe są bezpośrednio uzależnione od gęstości płyty.

Jeżeli wciąż nie jesteśmy pewni, czy zabudować wannę za pomocą XPS warto uwzględnić pozostałe cechy tego materiału. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego właściwości termoizolacyjne. Montaż XPS, jako obudowa wanny nie tylko przyczyni się do jej ochrony i poprawy estetyki łazienki, ale również pozwoli na dłuższe zachowanie wyżej temperatury wody. Ponadto materiał jest również lekki w obróbce, dzięki czemu prace nad obudową nie przysporzą nam problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *