3 marca 2020

Styrodur Radom

Styrodur jest jednym z materiałów służących do ocieplania budynków. Składa się z małych, zamkniętych komórek powstałych w procesie spieniania polistyrenu. Dzięki temu ma doskonałe właściwości izolacyjne, wyższe niż np. styropian. Poniżej przedstawiamy właściwości styroduru z Radomia.

Zadzwoń i zapytaj o styrodur: 509-954-378

Styrodur xps – podstawowe właściwości

Styrodur to potoczna nazwa polistyrenu ekstrudowanego, jest to materiał często stosowany do izolowania powierzchni. Stanowi doskonałą formę termoizolacji, ale także chroni przed wilgocią. Styrodur dzięki swojej specyficznej strukturze uważany jest za jeszcze lepszą formę izolacji niż styropian czy wełna mineralna. Zamknięty układ ściśle przylegających do siebie komórek uzyskiwany w procesie spieniania polistyrenu ma bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła (lambda).

Bardzo dobre właściwości termoizolacyjne styroduru xps w Radomiu to nie jedyne zalety tego materiału. Płyty styroduru mają też bardzo dużą wytrzymałość na obciążenia, dzięki czemu materiał ten bardzo dobrze sprawdza się również m.in. w konstrukcjach narażonych na ściskanie. Do tego styrodur xps nie jest nasiąkliwy, więc sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczna jest izolacja powierzchni od wilgoci, np. podczas izolacji fundamentów.

Styrodur XPS - hurtownia blisko Ciebie

Styrodur nie należy też do materiałów łatwopalnych. Po pierwsze w jego składzie są substancje opóźniające palność materiałów, co powoduje, że do jego zapłonu dochodzi z dużym opóźnieniem. Po drugie styrodur ma właściwości samogasnące, to znaczy, że nie podtrzymuje ognia tylko topi się i ulega zwęgleniu.

Styrodur xps doskonale sprawdza się podczas izolacji ścian budynków, a dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia można nim też ocieplać podłogi. Niska nasiąkliwość polistyrenu sprawia, że świetnie nadaje się również do izolacji dachów.

Gdzie się zaopatrzyć w styrodur?

Jeżeli chodzi o styrodur Radom, nie mamy stacjonarnego punktu sprzedaży. To nie oznacza jednak, że trzeba zrezygnować ze stosowania tego materiału lub liczyć się z niebotycznymi kosztami dowozu. Nasza firma oferuje sprzedaż styroduru xps na terenie Radomia wraz z jego dowozem na paletach.